Kryteria uzależnienia od kasyn Kryteria uzależnienia od kasyn

Specjaliści od uzależnień opracowali na podstawie własnych doświadczeń, obserwacji i pracy z ludźmi uzależnionymi od hazardu pewne kryteria, które.

Czytaj news...
Kasyna Kasyna

W dobie powszechnego Internetu coraz większą popularnością zaczynają się cieszyć te formy rozrywki, które nie wymagają od nas wychodzenia z domu.

Czytaj news...

Czy można się wyleczyć z nałogowego hazardu?

Wielu osobom mającym poważny problem z kasynami online i zgłaszającym się na leczenie wydaje się często, że znaleźli się w sytuacji, z której w ogóle nie ma wyjścia, a szanse zmiany życia na lepsze są znikome. Często bardzo podobnie myślą też najbliżsi osób uzależnionych, które skutki tego nałogu odczuwają mocno na własnej skórze, chociaż same graczami nie są. Leczenie uzależnienia od hazardu nie jest rzeczą prostą, poza tym nie wszyscy pacjenci są ma tego rodzaju działania podatni w tym samym stopniu.

Ludziom tym trzeba przede wszystkim uzmysłowić, że są chorzy, a skutki ich choroby odbijają się zarówno na nich samych, jak też i na najbliższym otoczeniu. Muszą mieć świadomość rozlicznych negatywnych aspektów swojego uzależnienia od kasyn online. Trzeba ich tez nauczyć, w jaki sposób zachowania negatywne mogą zastępować konstruktywnymi i pozytywnymi rzeczami. Trzeba pomóc im w zbudowaniu bardzo konstruktywnych wzorców, na których mogliby się wzorować.

Muszą być bowiem całkiem świadomi również i tego, że z nałogu da się wyjść, że da się go wyleczyć i że życie może zmienić się na lepsze. Każda tego rodzaju terapia zakłada długotrwałe efekty, aczkolwiek w praktyce wygląda to bardzo często w taki sposób, że pacjenci po zakończeniu leczenia wracają na nie za jakieś czas – i tak parę razy. Praca z człowiekiem uzależnionym od hazardu to w głównej mierze praca z jego psychiką. Pacjenci uczestniczą w grupach wsparcia, a leczenie pod opieką specjalisty może być realizowane w formie terapii grupowej lub indywidualnej.

sek750i.pl - 2012-2021