Kryteria uzależnienia od kasyn Kryteria uzależnienia od kasyn

Specjaliści od uzależnień opracowali na podstawie własnych doświadczeń, obserwacji i pracy z ludźmi uzależnionymi od hazardu pewne kryteria, które.

Czytaj news...
Kasyna Kasyna

W dobie powszechnego Internetu coraz większą popularnością zaczynają się cieszyć te formy rozrywki, które nie wymagają od nas wychodzenia z domu.

Czytaj news...

Czy młodzież uzależnia się od kasyn internetowych?

Nasz kraj z całą pewnością nie jest obiektem pielgrzymek żądnych rozrywek hazardzistów i na pewno mu to nie grozi, nie mniej jednak zainteresowanie hazardem rośnie w Polsce systematycznie w zastraszającym wręcz tempie. Przy tej okazji można zaobserwować bardzo niepokojące zjawisko, a mianowicie takie, że tym tematem coraz bardziej interesują się dzieci i młodzież – coraz też częściej popadają w uzależnienie. Wszystko za sprawą w głównej mierze automatów do gier i kasyn online.

Chociaż wprowadzone zostały co prawda pewne obostrzenia co do organizowania tego rodzaju miejsc, to jednak nie oznacza, że nie ma ich wcale – zresztą, jak mawia stare przysłowie, dla chętnego nic trudnego. Maszyny o tak zwanych niskich wygranych są obecnie wszędzie – pełno jest ich w barach, na benzynowych stacjach, w niektórych sklepach i tak dalej. Ludzie niepełnoletni grają na automatach przede wszystkim dlatego, że chcą coś wygrać – tak, jak i osoby dorosłe.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że pełne kontrolowanie dziecka w tym zakresie jest praktycznie niemożliwe. Nie da się przecież z dzieckiem w wieku szkolnym przebywać dwadzieścia cztery godziny na dobę, młodzież też chce spędzać czas tylko w swoim gronie, a nie można przecież zabronić dziecku wychodzenia z domu i grania w kasynie internetowym. Jest to zatem bardzo poważny problem – naturalnie nie dla właścicieli automatów, którzy tylko zacierają ręce z zadowolenia, bo dla nich to przecież nic innego jak dochód. Zarabiają na tym całkiem niezłe pieniądze, a to, że ktoś ma potem problem, niewiele ich interesuje.

sek750i.pl - 2012-2022