Kryteria uzależnienia od kasyn Kryteria uzależnienia od kasyn

Specjaliści od uzależnień opracowali na podstawie własnych doświadczeń, obserwacji i pracy z ludźmi uzależnionymi od hazardu pewne kryteria, które.

Czytaj news...
Kasyna Kasyna

W dobie powszechnego Internetu coraz większą popularnością zaczynają się cieszyć te formy rozrywki, które nie wymagają od nas wychodzenia z domu.

Czytaj news...

Czy rzeczywiście nałogowy hazard jest możliwy do wyleczenia?

Podjęcie decyzji o leczeniu jest w życiu każdego nałogowego hazardzisty i jego rodziny dużym krokiem naprzód. Droga do tego jest jednakże bardzo zawiła i bynajmniej nie usiana różami – jeśli już, to pozostałymi z nich kolcami. W każdym z tych przypadków zaobserwować można jedną bardzo charakterystyczną rzecz – zresztą, podobnie sprawa wygląda w przypadku innych uzależnień, na przykład alkoholizmu. Chodzi mianowicie o to, że w każdym z poszczególnych przypadków doszło do spiętrzenia się kryzysów.

Oczywiście, chory „pracował” na taki, a nie inny stan rzeczy całymi latami – w końcu jednak przychodzi taki moment, że nie da się już bardziej wszystkich spraw pokomplikować i utrudnić, ponieważ takie właśnie już się stały. Leczenie osób uzależnionych od kasyn online jest bardzo podobne do terapii serwowanej alkoholikom. Bazuje na tych samych założeniach. Terapia tego rodzaju uzależnienia nie wyróżnia się zatem na tle pozostałych jakąś bardzo szczególną specyfiką.

Pacjent musi przede wszystkim pogodzić się z faktem, że jakiekolwiek formy grania w kasynie przez internet są w jego przypadku całkowicie i dożywotnio zakazane, co wiąże się także z zakazem oglądania programów o hazardowej tematyce, uczestniczeniem w charakterze obserwatora w tego typu imprezach i tak dalej. Trzeba całkowicie się od tego odciąć. W żadnym wypadku nie wolno także korzystać z jakichkolwiek środków powodujących zmiany w świadomości jak narkotyki czy alkohol. Pacjent taki właśnie stan rzeczy musi obowiązkowo zaakceptować, w przeciwnym wypadku leczenie nie będzie efektywne.

sek750i.pl - 2012-2021