Kryteria uzależnienia od kasyn Kryteria uzależnienia od kasyn

Specjaliści od uzależnień opracowali na podstawie własnych doświadczeń, obserwacji i pracy z ludźmi uzależnionymi od hazardu pewne kryteria, które.

Czytaj news...
Kasyna Kasyna

W dobie powszechnego Internetu coraz większą popularnością zaczynają się cieszyć te formy rozrywki, które nie wymagają od nas wychodzenia z domu.

Czytaj news...

Jak skategoryzować uzależnienie od kasyna internetowego?

Specjaliści od uzależnień opracowali na podstawie własnych doświadczeń, obserwacji i pracy z ludźmi uzależnionymi od hazardu pewne kryteria, które pozwalają stwierdzić czy w przypadku danej osoby można mówić już o chorobie – czyli o patologicznym hazardzie. Przede wszystkim taki człowiek odczuwa niezwykle silną potrzebę i chęć grania w kasynie online – najbardziej intensywne takie odczucia pojawiają się wówczas, kiedy z jakiś powodów granie jest niemożliwe. Osoba jest też przekonana o tym, że nie ma możliwości w zakresie kontrolowania rozmaitych zachowań, reakcji etc. związanych z graniem – rzecz jasna jest to przekonanie o jak najbardziej subiektywnym charakterze, bo ktoś taki potrafi świetnie wytłumaczyć swoje zachowania, dla przykładu – gram, bo lubię.

Jak też nietrudno się domyślić, gry hazardowe zaczynają pochłaniać coraz to większe ilości nie tylko czasu, ale także i pieniędzy. Granie w kasynie internetowym staje się tez jedynym sposobem na spędzanie czasu – wszystkie dotychczasowe pasje i zainteresowania idą w kąt, nie ma dla człowieka chorego jakiejkolwiek alternatywy w tym zakresie. Nie zdaje sobie on również sprawy z tego, jakie konsekwencje pociąga za sobą granie – i chociaż stają się one coraz bardziej dotkliwe i odczuwalne (także dla najbliższego otoczenia hazardzisty), to w ogóle nie wchodzi w rachubę jakiekolwiek opamiętanie się i zaprzestanie gry. Próby zaprzestania gry spełzają na niczym, towarzyszy im rozdrażnienie, złość i niepokój. O jednostce chorobowej lekarze mówią wówczas, kiedy trzy z tych objawów występują w czasie jednego roku.

sek750i.pl - 2012-2021