Kryteria uzależnienia od kasyn Kryteria uzależnienia od kasyn

Specjaliści od uzależnień opracowali na podstawie własnych doświadczeń, obserwacji i pracy z ludźmi uzależnionymi od hazardu pewne kryteria, które.

Czytaj news...
Kasyna Kasyna

W dobie powszechnego Internetu coraz większą popularnością zaczynają się cieszyć te formy rozrywki, które nie wymagają od nas wychodzenia z domu.

Czytaj news...

Jak można pokonać hazardzistę uzależnionego od kasyna internetowego?

Człowiek będący uzależnionym od kasyn internetowych nie zdaje sobie sprawy z powagi swojej sytuacji. Nie ma również świadomości, że jego nałóg powoduje ogromne spustoszenia nie tylko w jego życiu, ale również w życiu najbliższych, rodziny. Ludzie ci przechodzą prawdziwe piekło i nie jest w stanie zrozumieć tego żadna osoba, która w bezpośredni sposób nie miała do czynienia z jakimkolwiek uzależnieniem – czy to od hazardu, czy też z innym. Partnerzy patologicznych hazardzistów różnie sobie radzą z tym problem.

Są tacy, którzy potrafią wykazać się ogromną asertywnością i swego rodzaju odwagą, bo trzeba ją mieć, aby umieć najbliższemu człowiekowi powiedzieć w takiej sytuacji „nie” dla kasyn online. Taka postawa jest tutaj zdecydowanie najlepsza i najbardziej pożądana, ale tylko nieliczni potrafią się na coś takiego zdobyć. Nie brakuje i takich osób, które popadają w uzależnienie – mówi się w tym momencie o współuzależnieniu i jest to najgorsza z możliwych opcji, jakie mogą się przytrafić. Zdarza się jednakże bardzo często.

Człowiek żyjący pod jednym dachem z hazardzistą jest systematycznie pozbawiany swojego własnego życia, ponieważ wszystko kręci się wokół uzależnionego partnera i kasyn. Towarzyszy temu nieodłączne poczucie bezsilności i beznadziejności swojej sytuacji. Chęć niesienia pomocy kończy się fiaskiem, w domu coraz częściej są awantury, w skrajnych przypadkach dochodzi do prawdziwych tragedii. W czterech ścianach rozgrywają się prawdziwe dramaty, z istnienia których sąsiedzi często nawet nie zdają sobie sprawy.

sek750i.pl - 2012-2022